Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/rivernet/domains/materac-rehabilitacyjny.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 2723 Najpopularniejsze materace piankowe | materac-rehabilitacyjny.pl

Jednym z typów materacy Janpol, które są najpopularniejsze na rynku są materace piankowe. Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych materacy piankowych i korzysta z nich co raz więcej osób. Materace piankowe posiadają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim główną zaletą, jakie posiadają materace piankowe jest ich lekkość. Posiadają one niewielką wagę, dzięki czemu można je w łatwy sposób transportować. Dodatkowo są bardzo miękkie, dzięki czemu korzystanie z materaca jest bardzo wygodne.

Rodzaje materaców piankowych?

Można znaleźć kilka rodzajów materaców piankowych. Materace piankowe przede wszystkim różnią się materiałem, z którego zostały wykonane. Możemy wyróżnić materace piankowe termoelastyczne, poliuretanowe, wysokoelastyczne, czy też lateksowe. Materace termoelastycze najlepsze są dla osób, które posiadają bóle kręgosłupa, ponieważ doskonale dopasowują się one do kształtów ciała użytkownika. Każdy rodzaj posiada różne właściwości, z którymi najlepiej zapoznać się przed zakupem.

Jak dbać o materac?

Kiedy już materac został zakupiony to, aby posłużył on przez wiele lat i cały czas spełniał doskonale swoje funkcje oraz posiadał takie same właściwości należy o niego dbać. Najlepiej stosować się do kilku podstawowych zasad. Ważne jest by materac był od czasu do czasu wietrzony, by zachował świeżość. Należy go także regularnie obracać.  Najlepiej także zadbać o materac kupując dla niego odpowiedni pokrowiec. Oczywiście ważne jest także dbanie o czystość materaca by pozbyć się wszelkich drobnoustrojów.