Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/rivernet/domains/materac-rehabilitacyjny.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 2723 O czym pamiętać poszukując dobrego materaca 120x190? Jaki materac jest dobrym wyborem?materac-rehabilitacyjny.pl

Na sen poświęcamy ok. 1/3 naszego życia. To dość sporo czasu, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednie podłoże do spania. Niestety wybór ten nie jest prosty, bo na rynku znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju materacy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie, przeczytasz w artykule poniżej.

Jak zbudowany powinien być dobry materac?

Dobry materac to taki, który zapewnia najlepsze podparcie dla naszych pleców, eliminując wszelkie skrzywienia, które mogłyby wywoływać dyskomfort, a nawet ból. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy: piankowych, sprężynowych oraz hybrydowych, ale oczywiście każdy z nich spełnia swoją rolę. Materac sprężynowe wypełnione są sprężynami, które umieszczone są w kieszonkach, przez co zapewniają bardzo dobrą elastyczność punktową, podtrzymując nasze ciało w odpowiedniej pozycji.  Jednym z nich jest materac Hilding Tango, który materac posiada 7 zróżnicowanych stref twardości. Umożliwiają one dopasowanie się wkładu do budowy anatomicznej człowieka i podpierają je w różnych punktach takich jak łydki, uda, czy biodra. Tego typu materace dobrze sprawdzą się dla par lub osób cięższych, ponieważ niwelują efekt falowania, przy przewracaniu na drugi bok. Jeśli chodzi o materac piankowe, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z różnego rodzaju pianek – termoelastycznych, lateksowych lub wysokoelastycznych. Tego typu produkty są niezwykle elastyczne, dopasowują się do ciała człowieka i sprawiają wrażenie unoszenia. Jednym z nich jest Hilding Rumba, materac wykonany z profilowanej pianki wysokoelastycznej Velvet Touch.

Jaki dobry materac wybrać w przypadku problemów z kręgosłupem? Najlepszą opcją będzie wyrób medyczny, posiadający certyfikat w tym zakresie, jak np. Hilding Salsa lub Hilding Rumba, który dodatkowo posiada właściwości antyodleżynowe. Dobre materace to także takie, które zapewniają dobrą wentylację, jak np. te marki SleepMed by Hilding. Technologia airforce opiera się na nacięciach w piance, które tworzą tzw. kratkę wentylacyjną. Taki obieg powietrza zapobiega zalecaniu wilgoci, co w konsekwencji mogłyby prowadzić do powstawania grzybów i pleśni.

Jaki rozmiar materaca będzie dobrym wyborem?

Chyba nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Bowiem to jaki rozmiar dobrego materaca powinniśmy wybrać, zależy od wielu indywidualnych czynników. Przede wszystkim od tego, jakie są wymiary naszego łóżka lub jeżeli je także dopiero będziemy kupować, jaką powierzchnią dysponujemy. Jako łóżko pojedyncze możemy wybrać standardowe wymiary, czyli 80×200, 90×200 lub 100×200. Czasem jednak zdarza się, że potrzebujemy dobry materac 120×1900, czyli w rozmiarze niestandardowym. Warto tutaj polecić model Hilding Conga, dobry materac 120×190, wykonany z 4 rodzajów pianek. Jeśli chodzi o materac sprężynowy 120×190, może to być np. Hilding Flamenco, materac na bazie sprężyn Multipocket. W ofercie Hilding Anders znajdziemy także inne dobre materace 120×190, ale także w innych rozmiarach jak np. 140×190 czy 160×220.  Do sypialni małżeńskiej, najczęściej wybieranymi rozmiarami są 140×200, 160×200 oraz do naprawdę dużego pomieszczenia – 180×200.

Jakie są zalety materaca, które czynią go dobrym wyborem dla osób poszukujących komfortu?

Jak już wskazano na początku, materac musi zapewniać dobre podparcie dla naszych pleców. Odnośni się to głównie do jego twardości, ponieważ zarówno zbyt twardy jak i za miękki materac, będą dla nas niewygodne. Zbyt miękkie podłoże powoduje zapadanie się oraz wygięcie kręgosłupa w nienaturalnej pozycji. Powoduje to nie tylko nieznośny ból, ale także może prowadzić do uszkodzeń w dłuższej perspektywie. A przecież sen ma kojarzyć nam się z wypoczynkiem i relaksem, czyli z czymś bardzo pozytywnym. Materace to także najlepsza inwestycja dla alergików, którzy często mają problem w przypadku spania na rozkładanych kanapach, na których gromadzi się sporo kurzu, którego ciężko się pozbyć. W przypadku materacy, odpowiednia cyrkulacja powietrza zapobiega takiemu zjawisku, przez co możemy cieszyć się spokojnym i higienicznym snem. Ma to także związek z dobrym odprowadzanie wilgoci, przez co mamy pewność, że nigdzie nie powstawanie pleść czy grzyb. Produkty do spania przechodzą szereg testów, które potwierdzają ich wytrzymałość na długie lata, a także fakt, że pozbawione są szkodliwych dla zdrowia substancji.

Nie wiesz gdzie znaleźć  dobre materace? Odwiedź sklep Senna Materace i skorzystaj z porównywarki produktów, która z pewnością pomoże Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Możesz także skorzystać z pomocy doświadczonych doradców, którzy także chętnie służą radą i doświadczeniem.