Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/rivernet/domains/materac-rehabilitacyjny.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 2723 Jaki materac termoelastyczny? | materac-rehabilitacyjny.pl

Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas zakupu materaca termoelastycznego i jak wybrać ten najlepiej dopasowany do potrzeb.

Czym jest materac termoelastyczny?

Materac termoelastyczny to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej komfortowych materacy. Jest on wykonany z pianki poliuretanowej VISCO (zwanej też Memory), która pod wpływem temperatury i nacisku ciała dopasowuje się do jego kształtu i zapewnia niezwykle spokojny sen. To pianka o prawdziwie kosmicznych właściwościach, bo została wynaleziona w latach 60-tych przez NASA, jako materiał do poduszek powietrznych statków kosmicznych. Potem była stosowana w łóżkach szpitalnych, bo jako jedna z niewielu skutecznie zapobiegała odleżynom u chorych, a od niedawna mają ją najbardziej komfortowe materace termoelastyczne. Pianka w trakcie snu szybko dopasowuje się do naturalnego kształtu Twojego ciała, co eliminuje ból pleców po nocy, ale szybko wraca też do swojego naturalnego kształtu, gdy zmieniasz pozycję czy wstajesz z łóżka. Dzięki temu jest odporna na odkształcenia, materac nie zapada się z czasem i może Ci posłużyć na wiele lat. Materac z pianki termoelastycznej delikatnie uciska naczynia krwionośne w trakcie snu i poprawia krążenie, dzięki niemu możesz w końcu zapomnieć o problemie zimnych stóp w nocy. Sprawdź, czym różnią się poszczególne materace z pianki termoelastycznej i jaki materac termoelastyczny sprawdzi się najlepiej w Twoim łóżku.

Materace termoelastyczne – rodzaje

– Prosty materac z pianki termoelastycznej VISCO – jeśli nie masz problemów z kręgosłupem czy specjalnych wymagań podczas snu, a nie chcesz dużo wydawać, najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie klasyczny materac termoelastyczny z pianką VISCO.

– Materac termoelastyczny hybrydowy – taki materac zapewnia bardzo dobre podparcie kręgosłupa z jednoczesnym wysokim komfortem snu. Materac hybrydowy, czyli połączenie materaca sprężynowego kieszeniowego z pianką termoelastyczną jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla par. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziecie mniej odczuwać wzajemne ruchy w trakcie nocy i lepiej wypoczniecie. Takie połączenie ma np. materac Curem.Zip. Sprężyny przykrywa w nim klasyczna pianka VISCO, która jest jeszcze pokryta pianką hybrydową.
Dzięki temu nie tylko nie będziecie sobie przeszkadzać w nocy, ale spać w prawdziwie królewskim stylu.

 – Materac z pianki termoelastycznej dla wymagających – jeśli romans z większością materacy kończy się dla Ciebie bólem pleców, potrzebujesz bardziej luksusowego rozwiązania. Zdecyduj się na materac z kilkoma strefami twardości, który będzie idealnie podpierał ciało w trakcie snu i odciąży dzięki temu kręgosłup. Możesz zdecydować się też na materac termoelastyczny z dodatkiem warstwy pianki wysokoelastycznej, która zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, zwiększając jednocześnie komfort snu i wytrzymałość materaca.
Tak działa m.in. materac SleepMed Hybrid Supreme. Oprócz sprężyn multipocket ma dodatek aż trzech pianek: termoelastycznej, wysokoelastycznej oraz poliuretanowej. Jego siedem stref twardości gwarantuje dobre podparcie dla ciała, a odpowiednia wentylacja zmniejsza ryzyko alergii i infekcji.

Kto powinien wybrać materac termoelastyczny?

Już wiesz, jaki materac termoelastyczny jest najlepszy. Zastanawiasz się, czy to na pewno odpowiedni materac dla Ciebie? Sprawdź, czy warto go rozważyć i komu najlepiej się przysłuży:

  • Idealny dla par – materace z pianki termoelastycznej, zwłaszcza w połączeniu z materacem sprężynowym, gwarantują najlepszy wypoczynek parom. Zero „podskakiwania” na łóżku, gdy partner się do niego kładzie, uczucia bujania, gdy wcześniej wstanie. Śpicie razem, a jakby każde z Was miało swoje małe komfortowe łóżko.
  • Dla zmarzluchów – jeśli w nocy budzisz się często ze stopami i dłońmi jak kostki lodu, materac termoelastyczny rozwiąże ten problem. Pobudza krążenie i przyjemnie rozgrzewa ciało, dlatego nie przemarzniesz nawet w najchłodniejszą zimową noc. Taki efekt zagwarantuje Ci m.in. materac Hilding Salsa. Oprócz pianki termoelastycznej jest też pokryty pianką FlexiFoam, który sprawia, że Twój sen jest jeszcze bardziej komfortowy. Siedem stref twardości całkowicie eliminuje za to bóle kręgosłupa po nocy.
  • Gdy masz problemy z kręgosłupem – lub ciągłe napięcie mięśni spowodowane pracą przy biurku, wtedy materace termoelastyczne to najlepsze rozwiązanie. Zapomnij o drętwieniu nóg, które wybudza Cię w nocy, sztywności karku, przez którą nie możesz poruszyć głową rano, bólu w plecach. Takie materace z pianki termoelastycznej działają na Twój kręgosłup jak prywatny masażysta i pozwalają rozluźnić się mięśniom w naturalny sposób.
  • Dla zapracowanych biznesmenów – jeśli sen, tak jak wszystko, jest u Ciebie wyliczony co do minuty, i nie masz na niego zbyt wiele czasu, materac z pianki termoelastycznej jest idealny dla Ciebie. Ponieważ dopasowuje się naturalnie do ciała, zapewniając mu optymalny ucisk i rozluźniając napięte mięśnie, nawet jeśli masz tylko 4 godziny snu, zregenerujesz podczas nich ciało najlepiej, jak możesz.

Czy to więc idealny materac dla każdego? Prawie!
To nie najtańszy rodzaj materaca, dlatego jeśli zależy Ci na ekonomicznej opcji, ciężko będzie Ci ją znaleźć wśród tych materacy. Do tego jeśli często pocisz się w nocy i budzisz „płonąc”, materace termoelastyczne mogą jeszcze bardziej Cię rozgrzać. Wtedy warto przemyśleć dokładnie jego zakup i raczej wybrać model z dodatkową wentylacją i pokrowcem, który pochłania wilgoć.