Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/rivernet/domains/materac-rehabilitacyjny.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 2723 Materace rehabilitacyjne i ich właściwości

Każda grupa materacy posiada odmienne właściwości. Wiąże się to przede wszystkim z ich zróżnicowaną budową oraz zastosowanym w produkcji materiałem. Jednak czy każdy produkt do spania zapewni nam zdrowy sen i wsparcie dla kręgosłupa? Najlepszym wyborem w tym przypadku będą specjalnie stworzone dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem materace rehabilitacyjne – dlaczego?

Co wyróżnia materace rehabilitacyjne?

Materace rehabilitacyjne lub inaczej materace ortopedyczne wyróżniają się szczególnymi właściwościami. Związane jest to z ich statusem wyrobu medycznego oraz certyfikatem jakości. Każdy produkt musiał przejść restrykcyjne testy i badania medyczne, które potwierdzają właściwości prozdrowotne. Co więcej, materiały, z których zostały wykonane, dobrane zostały w taki sposób, aby dopasować się do ciała użytkownika i tym samym wspierać kręgosłup oraz mięśnie, pozwalając im się zregenerować. Dzięki temu skutecznie zminimalizowane zostaje ryzyko pogłębienia się lub rozwinięcia wszelkiego rodzaju schorzeń. Warto również zaznaczyć, że materace rehabilitacyjne wyróżniają się wysoką higienicznością oraz cechami antyalergicznymi, dlatego mogą być używane przez osoby wrażliwe na kurz czy roztocza.

Materace rehabilitacyjne – idealne dla kogo?

Materace rehabilitacyjne mogą zapewniać różnego rodzaju komfort snu, a wszystko to za sprawą wykorzystania w ich budowie wkładu piankowego, sprężynowego lub hybrydowego. Przeznaczone są głównie dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem, gdyż ich głównym zadaniem jest odciążanie układu kostnego. Bardzo istotną kwestią, o której należy pamiętać przed zakupem, jest dopasowanie materaca do wagi potencjalnego użytkownika oraz jego osobistych preferencji względem twardości podłoża. Jej nieodpowiedni wybór może przyczynić się do nienaturalnego wygięcia kręgosłupa, a to z kolei do pogłębiania się schorzeń. A co w przypadku ewentualnego złego dopasowania twardości? Najlepiej zainwestować w materace nawierzchniowe, przeznaczone specjalnie do korygowania nieodpowiedniej twardości głównego materaca.

Jak dbać o materace rehabilitacyjne?

Materace rehabilitacyjne to wysokiej jakości produkty, wykonane z największą dbałością, dlatego posiadają bardzo długą gwarancję. Warto wiedzieć jak odpowiednio o nie dbać, by służyły jeszcze długo po wygaśnięciu gwarancji.  Z uwagi na to warto zadbać o to, aby nasz idealny materac był regularnie wietrzony, a także pamiętać, by nie ścielić łóżka od razu po wstaniu. Umożliwi to wyparowanie zgromadzone w nocy wilgoci. Dobrym nawykiem, przedłużającym żywotność materaca jest także jego regularne odkurzanie, oraz pranie pokrowca – co najmniej raz na pół roku!

Jakość snu zależy w dużej mierze od podłoża do spania. Jeśli jesteś osobą borykającą się z bólami kręgosłupa to najlepszym wyborem  będą materace rehabilitacyjne. Należy pamiętać, aby wybór był umotywowany indywidualnymi potrzebami wagą, wiekiem czy preferencjami twardości podłoża.