Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/rivernet/domains/materac-rehabilitacyjny.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 2723 Materace inne niż wszystkie – dbajmy o zdrowie | materac-rehabilitacyjny.pl

Wysokiej jakości materac zapewnia nie tylko w pełni komfortowy sen, ale też szereg prozdrowotnych korzyści. Poznajmy marki specjalizujące się w produkcji materacy medycznych i sprawdźmy, jak innowacyjne technologie pomagają w walce z bólem kręgosłupa czy alergią. 

Materace ortopedyczne – co je wyróżnia?

Materace ortopedyczne to gwarancja wygodnego i zdrowego snu. To specjalistyczne produkty, które są stworzone z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i przy zastosowaniu komponentów mających prozdrowotne właściwości. Zamiennie określa się je również jako materace rehabilitacyjne czy materace medyczne

Dobry materac ortopedyczny zapewnienia zdrową pozycję podczas snu, wpływając pozytywnie na funkcjonowanie układu kostno-mięśniowo-stawowego. Dzięki temu sprawdza się zarówno w przypadku osób cierpiących na bóle kręgosłupa, mięśni czy stawów, jak i osób zdrowych, pragnących zapobiegać dysfunkcjom układu ruchu. 

Producenci materacy rehabilitacyjnych do spania stosują specjalistyczne podłoża, wyróżniające się starannie dobraną elastycznością, zapewniające właściwe podparcie kręgosłupa i utrzymanie go w fizjologicznej pozycji przez całą noc. A to sprawia, że możemy zapomnieć o porannym bólu pleców czy sztywności karku i cieszyć się pełną regeneracją, relaksem mięśni i odprężeniem. Wybierajmy jednak jedynie certyfikowane materace ortopedyczne, zweryfikowane przez ekspertów pod kątem ergonomii, higieny, trwałości i wentylacji. 

Kto powinien wybrać materace rehabilitacyjne do spania?

Materac rehabilitacyjny ma wszechstronne zastosowanie. Mogą sięgnąć po niego osoby zdrowe lub borykające się z różnymi schorzeniami. Sprawdźmy, kiedy warto zakupić materac medyczny.

Kiedy warto sięgnąć po materac medyczny?

Osoby zdrowe  Odpowiednie podparcie kręgosłupa podczas snu zapewnia większy komfort i pozwala zapobiegać dolegliwościom bólowym i wadom postawy.
Osoby cierpiące na bóle kręgosłupa, mięśni i stawów Materace ze zróżnicowanymi strefami twardości zapewniają fizjologiczne ułożenie kręgosłupa i zmniejszenie napięcia mięśniowego, przywracając spokojny i zdrowy sen. 
Alergicy Do produkcji materacy medycznych wykorzystywane są antyalergiczne komponenty.
Seniorzy, osoby leżące Materace medyczne mają właściwości przeciwodleżynowe, optymalną wentylację i pokrowce o właściwościach antybakteryjnych. Są także przystosowane do użytkowania na stelażach.
Osoby pracujące fizycznie lub prowadzące siedzący tryb życia Praca fizyczna lub ciągłe siedzenie przed ekranem komputera mogą mocno nadwerężyć kręgosłup, mięśnie czy ścięgna. Materac rehabilitacyjny przyniesie ulgę w bólu i zniweluje ryzyko wystąpienia dysfunkcji. 
Dzieci Materace ortopedyczne wspierają profilaktykę i korektę wad postawy.
Osoby mające problemy z krążeniem i ciśnieniem krwi Połączenie elastyczności, solidnego podparcia, braku silnego nacisku i świetnej wentylacji to optymalne rozwiązanie przy takich dolegliwościach.

Ile kosztuje materac rehabilitacyjny?

Materac rehabilitacyjny do spania to inwestycja na lata. Specjalistyczne produkty medyczne wyróżniają się trwałością i pomimo intensywnej eksploatacji nie tracą swoich właściwości. Porównajmy ze sobą ceny wybranych materacy rehabilitacyjnych marek Hilding i Sleepmed – wszystkie mają certyfikat jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH i są wyrobami medycznymi (w tabeli podano ceny dla rozmiaru 80 × 200 cm). 

Sleepmed Comfort Sleepmed Premium Sleepmed Hybrid Supreme Plus Hilding Salsa Hilding Pasodoble Hilding Makarena
Termoelasty-
czny, piankowy
Termoelasty-
czny, piankowy
Multipocket, sprężynowy Termoelasty-
czny, piankowy
Kieszeniowy, sprężynowy Multipocket, sprężynowy
1043 zł 1308 zł 2066 zł 839 zł 861 zł 1536 zł


Materace 6 w 1 – co to takiego?

Dla osób poszukujących maksymalnego komfortu i optymalnego podparcia dla kręgosłupa atrakcyjnym rozwiązaniem będą nowoczesne materace hybrydowe. Taka opcja łączy w sobie najlepsze cechy modeli piankowych i sprężynowych, gwarantując perfekcyjne dopasowanie do kształtu ciała, ergonomię i stabilność w każdej pozycji. Specjalna budowa umożliwia dostosowanie podłoża do indywidualnych potrzeb – wystarczy odpiąć top lub przełożyć materac na drugą stronę, by uzyskać aż sześć różnych poziomów twardości. 

  • Materace 6 w 1 znajdziemy w ofercie renomowanej szwedzkiej marki Hilding. Doskonałym przykładem jest uniwersalny i wielofunkcyjny materac hybrydowy Hilding Electro. Zastosowano w nim sprężyny Multipocket, zapewniające idealną elastyczność punktową – zróżnicowane strefy twardości odpowiadają anatomicznym punktom podparcia. Dzięki piance wysokoelastycznej z jednej strony i wytrzymałej piance Fusion z drugiej materac gwarantuje jednocześnie solidne podparcie, właściwą elastyczność i odporność na odkształcenia. Ważny element stanowi odpinany top z dopasowującej się do kształtu ciała i pozycji podczas snu pianki termoelastycznej, a także z pianki lateksowej o wyjątkowej sprężystości. 
  • Podobne rozwiązanie proponuje swoim klientom Sleepmed, producent wysokiej jakości materacy medycznych. W jego bogatej ofercie znajdziemy m.in. Sleepmed Hybrid Comfort Plus, ekskluzywny materac hybrydowy. Zróżnicowane strefy komfortu materaca w połączeniu z eleganckim pokrowcem eliminującym kurz i roztocza oraz innowacyjnym topem umożliwiającym wybór optymalnej twardości są zapowiedzią pełnego odprężenia oraz intensywnej regeneracji dla kręgosłupa i mięśni. Oprócz nowoczesnych sprężyn Multipocket zastosowano tutaj aż trzy rodzaje pianki: termoelastyczną, wysokoelastyczną i FlexiFoam, wyróżniającą się perfekcyjną elastycznością i plastycznością. 

Materace do zadań specjalnych

Materac ortopedyczny to o wiele więcej niż wygoda podczas snu. Wybór modelu o odpowiednich parametrach okazuje się skuteczną pomocą w walce z wieloma dolegliwościami. 

Materac na ból kręgosłupa  

Materac ortopedyczny na kręgosłup powinien zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa i sprzyjać utrzymywaniu zdrowej postawy ciała. Elastyczność punktowa i zróżnicowane strefy twardości to podstawa! Dobrym wyborem będzie materac na chory kręgosłup Sleepmed Premium Plus, dzięki któremu dobierzemy twardość do wagi, wzrostu i konkretnego schorzenia — zbyt miękki nie zapewniałby właściwego podparcia, a zbyt twardy powodował nadmierny ucisk. Wybierając materac na kręgosłup, warto postawić na innowacyjne pianki reagujące na temperaturę ciała i ruch, świetnie dopasowujące się do anatomicznych krzywizn. 

Materace dla alergików

Materace dla alergików wykonane są w taki sposób, by eliminować szkodliwe alergeny. Najlepszym wyborem będzie model stworzony z lateksu lub innowacyjnej pianki (np. wysokoelastycznej) — oba rozwiązania gwarantują antyalergiczne działanie i doskonałą wentylację. Świetnym przykładem specjalistycznego materaca dla alergików jest Curem.Log od marki Curem by Hilding. Wykonanie z antyalergicznych surowców i specjalny system wentylacyjny umożliwiają eliminację alergenów i skuteczne odprowadzanie wilgoci. Dodatkowy plus stanowi nadający się do prania w pralce pokrowiec, który zawiera zeolity – naturalne minerały o działaniu antybakteryjnym i neutralizującym zapachy. 

Materace dla seniorów

Osoby starsze często cierpią z powodu bólów kostno-stawowych, bezsenności czy problemów z krążeniem — mogą również chorować przewlekle i pozostawać w łóżku przez całą dobę. Materac dla seniorów powinien mieć różne strefy twardości oraz być dopasowany do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Warto zdecydować się na piankę termoelastyczną, niwelującą ból, a jednocześnie zapewniającą przyjemne uczucie otulenia. 

W przypadku osób przewlekle chorych sprawdzą się materace o działaniu przeciwodleżynowym, np. Hilding Macarena — innowacyjny wkład dopasowuje się do ciała, eliminując ucisk i zaburzenia krążenia krwi. Z kolei materac na bolący kręgosłup Sleepmed Premium Plus przystosowany jest do używania na stelażach z regulowanym podgłówkiem i podnóżkiem. Model ten został też wyposażony w łatwy do prania pokrowiec antyalergiczny z odpowiednią cyrkulacją powietrza — a higiena i wentylacja to podstawa w przypadku seniorów leżących. 

Materace dla aktywnych

Osoby aktywne fizycznie potrzebują pełnej regeneracji, która pozwoli kręgosłupowi, mięśniom i stawom odpocząć po intensywnym treningu. Istotna jest także profilaktyka schorzeń układu ruchu, dlatego właściwym wyborem będzie materac ortopedyczny

Zwróćmy uwagę na wyjątkowo komfortowy materac Hilding Rumba, wykonany z reagującej na temperaturę ciała pianki termoelastycznej i lekkiej, ale stabilnej i odpornej na odkształcenia pianki Velvet Touch. Cudowne uczucie miękkości i utulenia łączy się z solidnym podparciem ciała we wszystkich newralgicznych punktach, zapewniając ukojenie po ciężkim dniu i ochronę przed przeciążeniami.

Materace ortopedyczne to unikalne połączenie prozdrowotnych właściwości i innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym sen staje się prawdziwym relaksem. Ich wszechstronne zastosowanie sprawia, że zalecane są osobom w każdym wieku, zarówno cierpiącym na różne schorzenia, jak i dbającym o profilaktykę.